2017  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001  2000  1999  1998  1997  1996 

Gada Balva 2014 rezultāti


Mūzikas ierakstu gada balvas „Zelta Mikrofons 2014“ uzvarētāji

 

Labākais hip-hop vai deju mūzikas albums

SVMN: B Puse – Pikaso

Ballējam Neguļam – Bermudu Divstūris

LEGIT – Origo Boys

Karaļūdens 05 – Dažādi izpildītāji

Nekas nav par brīvu – Punkts uz I

 

Labākais metāla un rock albums

Uzzīmētā sirds – Fēlikss Ķiģelis

Padebeši – Green Novice

Dziesmas par dzīvi un mīlestību – Ainars Virga

The Big Bluff – The Big Bluff

Tu jau zini, kas būs – COLT

 

Labākais pop albums

Vēl viena mūzika – Musiqq

Pasaka par atslēdziņu – Haralds Sīmani

VARANASI – DONS

Aizturi elpu – Normunds Rutulis

Ziemassvētku albums – Raimonds Pauls, Zigfrīds Muktupāvels

 

Labākais pop-rock albums

Laiks Runā – Jumprava

Bāka – Dabasu Durovys

Filma ar laimīgām beigām – Willow Farm

Buramdziesmas – Olga Rajecka

Kristaps Krievkalns. 40.takts – Dažādi izpildītāji

 

Labākais šlāgera vai kantrī albums

Es sapņoju – Aldis Rullis un Emburgas zēni

Kafij` pauze – Tālbraucēji

Tas nevar būt – Gunārs Meijers

Lido, dūja – Vega

Tik ātri... – Vēja Runa

 

Labākais tautas vai pasaules mūzikas albums

Ieviņas – Oskara Patjanko kapela

Antarktīda kūst – Nepieradinātā folka orķestris

Pa Pyrmam – Postfolkloras grupa Rikši

ElektroFolk – grupa ElektroFolk

Jūras vilki – vīru kopa „Vilki”

 

Labākais vokālās un kora mūzikas albums

INTRO – Sniedze Prauliņa, koris Mūza, Guntis Cimiņš

Stihiju spēles – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sola”

MOZART – Rīgas Doma zēnu koris, Sinfonetta Rīga, Inga Šļubovska, diriģents Mārtiņš Klišāns

Jānim Cimzem 200 – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sola” Klausāmgrāmata „Sounds of Latvian Nature” – Latvian Voices

 

Labākais džeza albums

VOL.1 – FunCOOLio

Abra – Toms Rudzinskis Quartet

CLOSE – Frank / Pashkevich duo

Raimonds Macats 5tets – Kārlis Vanags, Raimonds Macats, Juris Kristons, Oskars Sproģis, Artis Orubs

Melns ar baltu – Raimonds Pauls, Kristīne Prauliņa

 

Labākais elektroniskās mūzikas albums

Walking Through – Sound Meccano / Evgeniy Droomoff

Revival – Oriole

Piece of a chance, Pt.3 – Kashuks

Cubensis – Lessfucc

Orka (EP) – Oriole & Kashuks

 

Labākais alternatīvās mūzikas albums

Brāļi un Māsas – Elizabete Balčus, Oranžās brīvdienas, Stūrī zēvele, Satellites LV, Inokentijs Mārpls, Gaujarts, Sniedze Prauliņa, Anna Ķirse, koris Juventus, Manta, Alis P, Laika suns, Mācītājs On Acid, Pieneņu vīns, Frontline, Das Sonntags Legion 
Manta – grupa Manta

Stacija mums – Baložu pilni pagalmi

Sestais albums – Martas Asinis

Tavi vārdi – grupa Levīti

 

Labākais indie albums

No Clouds Allowed – Carnival Youth

Spirals – Momend

Iekams – Instrumenti

Открываю - grupa „Светочувствительные материалы”

Mosties – Goran Gora

 

Labākais albums bērniem

Tu tikai notici – Dažādi izpildītāji

Sasauc smieklus izklīdušus – Renārs Kaupers, Inese Zandere, dažādi izpildītāji

Mazās muzikālās pasakas – Karīna Tatarinova, Jānis, Dārta & Dāgs Stepanovi, Arturs Skrastiņš, Gundars Āboliņš, Kristīne Krūze, Andris Grunte, Raimonds Petrauskis, Rihards Zaļupe, Arturs Kutepovs, Ivars Kalniņš, Arturs Noviks, Oleksijs Demčenko, Oskars Krašauskis-Krauze un citi

Igetas dziesmas – vokālā studija „Tev un man”

Manas mājas zvēru dārzs – Ralfs Eilands, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis Kolibri

 

Labākais koncertuzveduma, teātra un kino mūzikas albums

Senā Kursa – grupa Armandsound un viesmūziķi

Čigānu motīvi – Raimonds Pauls, Madara Botmane, Juris Jope

ne’FORMĀTS – Karīna Tatarinova, Jānis Stafeckis, Arturs Kutepovs, Ivars Kalniņš, Arturs Noviks, Oleksijs Demčenko, Oskars Krašauskis-Krauze, Maija Doveika Latviešu precību pasaka dziesmās „Zalkša līgava” – Aivars Brīze, Dāvis Stalts, Ieva Tālberga, Ernests Medenis, Julgī Stalte

 

Labākais videoklips

King of the wild things – Instrumenti

Medus pods – DONS

Never have enough – Carnival Youth

Lēna Uguns – Instrumenti

Tev piedzims bērns – DONS

 

Labākais koncertieraksts video

VARANASI – DONS

The Sound Poets: Koncerts Siguldas pilsdrupās – The Sound Poets

PROCRASTINATION LIVE – Instrumenti

„Jauns Mēness” 25 gadi koncertzālē PALLADIUM

Linda Leen. KLASIKA – Linda Leen

 

Labākā debija

Rīgas Modes – Rīgas Modes

Padebeši – Green Novice

No Clouds Allowed – Carnival Youth

Abra – Toms Rudzinskis Quartet

Labrīt! – Stūrī Zēvele

 

Labākā dziesma

Tev piedzims bērns – DONS

Sekundes – Musiqq

Never have enough – Carnival Youth

Medus pods – DONS

Saule riet (Dween remix) – Olga Rajecka

 

Radiohits

Tev piedzims bērns - Dons

Brown eyes and all the rest – Carnival Youth

Saule šodien auksta – Musiqq

Pāriet bailes – Dons

Jauns sākums - PeR

 

Alfas Gada dziesma

Never Have Enough – Carnival Youth

Pāriet bailes – Dons

Mēs tiksimies gaisā – Instrumenti

Nekas jau nebeidzas – Ivo Fomins

2 pasaules – Jānis Stībelis un Marta Ritova

Zīmes pašiem jāatmin – Lauris Reiniks

Frozen – Linda Leen

Sekundes – Musiqq

Lai kas arī nenotiktu – Raimonds Pauls, Emīls Balceris un Marta Ritova

Rīgas Modes – Rīgas Modes

 

Balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā JānimPeteram un Jānim Sproģim